Totalna Terapia

Terapia bólu

Pozbądź się bólu pleców, kolan, karku...

Spędzasz długie godziny przed komputerem? Bolą Cię plecy? Sztywność karku i napięcie w okolicach szyi przeszkadzają Ci w pracy? A może od razu po wstaniu rano z łóżka czujesz, że „wszystko” Cię boli?

Pewnie masz też pełną świadomość, że takie są skutki wieloletniej pracy w pozycji siedzącej, ale stanowiska nie chcesz (lub nie możesz) zmienić, a na siłownię i tak nie masz czasu (lub ochoty).

Sytuacja bez wyjścia? Na szczęście nie!

Musisz wiedzieć, że trening siłowy, choć ważny dla całego układu ruchu i ogólnie przecież bardzo przydatny, i tak nie rozwiązałby problemu bólu u źródła. Są jeszcze masaże, tabletki przeciwbólowe i inne sposoby, które przynoszą tylko tymczasową ulgę i w pewnym sensie uzależniają. Dopóki je stosujesz, działają, ale w końcu ból i tak wraca, nierzadko ze zdwojoną siłą.
Dlatego ja swoim ciągle zajętym i zapracowanym podopiecznym proponuję zupełnie inne rozwiązanie. Szybsze, skuteczniejsze i tym samym dużo bardziej opłacalne zarówno z punktu widzenia samego zdrowia, jak i portfela.

Każda terapia żeby była skuteczna, musi być poprzedzona dobra diagnostyką
Dzięki totalnej terapii której jestem adeptem, moi klienci cieszą się nie tylko pięknymi ale też zdrowymi sylwetkami.

Czym jest totalna terapia?

To terapia, dzięki której przestaje boleć. Po prostu. Wystarczy kilka wizyt, żeby usunąć przyczynę dolegliwości (kręgosłupa, szyi, bioder, kolan lub innej części ciała) i pozbyć się bólu na dobre. Jak to możliwe?

Totalna Terapia to autorski system stworzony przez polskiego fizjoterapeutę Marka Purczyńskiego. W przeciwieństwie do innych metod celem Totalnej Terapii nie jest bezpośrednie oddziaływanie na ból (bolą plecy, więc masujemy plecy, boli kolano, więc ćwiczymy kolano).

W Totalnej Terapii terapeuta szuka pierwotnej przyczyny dolegliwości, a następnie za pomocą odpowiednich technik ją usuwa (boli kolano, więc sprawdźmy mięsień brzuchaty łydki, którego długotrwałe napięcie może powodować dolegliwości właśnie w stawie kolanowym).

Druga ogromna przewaga Totalnej Terapii nad innymi systemami manualnej pracy z bólem polega na tym, że to terapia dostosowuje się do Ciebie, a nie Ty do terapii. Inaczej mówiąc, spośród różnych dostępnych technik trener wybierze te, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. W końcu
ból bólowi nierówny.

Kim jestem, z kim pracuję, jakie metody stosuję

Jestem trenerem personalnym. Pracuję z osobami, które z powodu pracy siedzącej odczuwają ból różnych części ciała i chcą się go pozbyć w szybki i skuteczny sposób. Poza tym nie mają dla siebie zbyt dużo czasu i nie wiedzą, jaka metoda/terapia najlepiej sprawdzi się w ich przypadku.

Z rozmów z klientami wiem, że trening i ćwiczenia to często ostatnia rzecz, na jaką mają ochotę po kilkunastu godzinach stresującej pracy przed komputerem. Dlatego specjalizuję się w Totalnej Terapii, która działa praktycznie od razu i można z niej skorzystać nie wychodząc z domu. Pełna terapia to w większości przypadków zaledwie kilka spotkań.

Codziennie widzę jak, Totalna Terapia działa, bo nie skupia się wyłącznie na miejscu bólu, tylko usprawnia ciało w sposób holistyczny i dopasowany do konkretnych potrzeb danej osoby.

Moi klienci są często zmęczeni po treningach ale zawsze są zadowoleni z efektów.

Konsultacja i terapia domowa krok po kroku

1. Rozmowa wstępna (do 15 min)
Krótka rozmowa telefoniczna, podczas której zadam Ci kilka podstawowych pytań. Uzgodnimy również odpowiedni dla Ciebie termin pierwszej wizyty.

2. Diagnostyka (do 30 min)
Konsultację rozpoczynam zawsze od ustalenia źródła dolegliwości. Sprawdzam m.in. postawę podczas pracy przy komputerze oraz ogólną kondycję mięśni i stawów (diagnostyka motoryczna i wzorców ruchowych). Wyjaśniam też, skąd bierze się ból i w jaki sposób pewne nawyki prowadzą do napięć w kręgosłupie lub innej części ciała.

3. Terapia (do 30 min)
W zależności od dolegliwości i jej głównej przyczyny konsultacja może obejmować np. terapię taśm powięziowych, masaż funkcjonalny lub z wykorzystaniem specjalnego masażera i elementy chiropraktyki.

4. Ćwiczenia (do 30 min)
Na koniec pokażę Ci proste ćwiczenia, które możesz wykonywać samodzielnie w domu. Dzięki nim utrwalisz efekty terapii i pozbędziesz się głównej przyczyny bólu na dłużej.

Kolejna wizyta
W przypadku chronicznego bólu potrzeba zwykle od 3 do 5 wizyt, żeby poradzić sobie z dolegliwościami.

Może też nie być konieczna, ponieważ Totalna Terapia w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami daje szybkie i trwałe rezultaty. Jeśli jednak pojawi się taka potrzeba, następną konsultację można potraktować jako wizytę kontrolną lub profilaktyczną.

Pracuję kilkanaście godzin na dobę. Nie mam czasu na siłownię.

Totalna Terapia to nie jest trening siłowy, który wymaga regularnej obecności na siłowni i sporego
zaangażowania. To zaledwie kilka wizyt u Ciebie w domu, dzięki którym na stałe pozbędziesz się
bólu pleców, kolan, bioder. Proste, domowe ćwiczenia, które utrwalą efekty terapii, nie zajmują
nawet w połowie tyle czasu, co dojazd na siłownię, trening, prysznic i powrót do domu.

Nie mam w domu odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń.

1. Największy wpływ na kręgosłup i cały układ ruchu ma to, co robimy codziennie, regularnie,
nawykowo. Dlatego zmiany warto zacząć właśnie od tego, jak ciało funkcjonuje w domu i w pracy
przed komputerem.
2. Chcę ułatwić swoim klientom skorzystanie z Totalnej Terapii i pomóc im zaoszczędzić czas, którego
z powodu wymagającej pracy i tak mają niewiele.
3. Coraz więcej osób przechodzi na tzw. home office i potrzebuje wskazówek, jak pracować w
warunkach domowych, żeby sobie nie zaszkodzić.

Korzystałem już z fizjoterapii i masaży.

Totalna Terapia fizjoterapią nie jest, choć się z niej poniekąd wywodzi. Nie jest również serią masaży, uśmierzającą ból miejscowo i tymczasowo. To zbiór skutecznych technik manualnej pracy z ciałem (np. terapia powięzi i punktów spustowych), które pozwalają osiągnąć duże lepsze i trwalsze rezultaty niż jakakolwiek pojedyncza metoda lub sam masaż.

Jestem trenerem personalnym i dość szybko zauważyłem, że trening siłowy nie zawsze i nie dla wszystkich jest idealnym rozwiązaniem. Chciałem wspierać moich podopiecznych w bardziej całościowy sposób i przede wszystkim pomóc im pozbyć się bólu, który utrudnia życie, pracę i nie pozwala na zdrową aktywność ruchową.

Totalna Terapia dała mi potrzebne narzędzia i dzięki niej mogę zadbać o klientów, którzy potrzebują czegoś więcej niż ćwiczenia siłowe.

Na razie aż tak bardzo nie boli

Z upływem czasu będzie niestety coraz gorzej. Bóle pleców, kolan czy karku rzadko same z siebie ustępują, szczególnie jeśli nie wprowadzasz żadnych zmian w stylu życia, który do bólu doprowadził.

Jaką gwarancję mam, że to pomoże?

Totalną terapię najbardziej cenię właśnie za to, że pozytywne rezultaty nie każą na siebie długo czekać. Już po pierwszej wizycie odczujesz ogromną różnicę, bo pracujemy z przyczyną, a nie samymi objawami. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że działanie na samym bólu nie usuwa jego źródła, a wręcz jest szkodliwe, ponieważ tylko maskuje problem i powoduje jego pogłębianie. Techniki, które stosuję, pozwalają dotrzeć do sedna problemu, dzięki czemu pozbywamy się bólu na stale i w sposób, który w dłuższej perspektywie przysłuży się całemu organizmowi.

Ze zdrowiem jest tak, że im szybciej zareagujesz, tym mniej bólu i wydatków czeka Cię w przyszłości.

OD DAWNA ŻYJESZ Z BÓLEM?

Być może nawet nie pamiętasz, kiedy się zaczęło. Czwórka z przodu nie oznacza wcale, że ból zostanie z Tobą już na zawsze. Nie musisz się do niego przyzwyczajać, ale możesz go wykorzystać do zmiany, która na duży plus wpłynie na to, jak się czujesz na co dzień.

  • 🚩Wreszcie przestanie Cię boleć (kręgosłup, kolano, kark), a na lepszym samopoczuciu skorzysta i praca i życie prywatne.
  • 🚩Usuniesz prawdziwą przyczynę bólu, dzięki czemu dolegliwości przestaną powracać.
  • 🚩Unikniesz zmian zwyrodnieniowych, które w przyszłości mogą wymagać kosztownej rehabilitacji, a nawet interwencji chirurga.
  • 🚩Zaoszczędzisz pieniądze na zabiegach, które przynoszą tylko tymczasową ulgę i które ciągle trzeba powtarzać.
  • 🚩Zyskasz energię i ochotę na aktywność fizyczną (np. treningi siłowe), której do tej pory unikałeś z braku czasu lub w obawie przed kontuzją i jeszcze większym bólem.
Uwalniam pacjentów od bólu nie lekami, tylko dobrze dobranymi ćwiczeniami. Dzięki temu mogą sami dalej zadbać o siebie tak żeby ból nie wrócił.

Umów się na darmową konsultację!

Zadzwoń od razu, albo chociaż wyślij wiadomość do najlepszego trenera personalnego on-line

Wypełnij formularz