Henry Fonda nadal w wieku 75 lat rzygał przed każdym swoim występem. Był to jeden z największych artystów zeszłego stulecia i jeden z najstarszych stażem scenicznym. Jednocześnie do końca kariery przed każdym występem pokonywał tremę tak potężną że powodowała u niego wymioty.

Każdy z nas ma swoje „demony”, każdy z nas boryka się z przeciwnościami tym większymi im większy jest nasz cel, im większą pozytywną zmianę staramy się wywołać w życiu swoim i osób wokół nas (a może i całego świata ? )

Jeśli zdaje Ci się że mi jest łatwiej wybrać się na trening i go zrobić to jesteś w błędzie, mam takie same albo i większe opory jak Ty. I mam dla Ciebie jeszcze jedną złą wiadomość – to się nie zmieni. Możesz wyrobić sobie odpowiednie nawyki i dzięki nim łatwiej pokonywać opór, ale on zawsze tam będzie. Zawsze będzie coś bolało, zawsze będzie coś ciekawszego do zrobienia (np. spotkanie ze znajomym który jest tylko dzisiaj w mieście), coś pożyteczniejszego (np. uczestnictwo w szkoleniu), coś ważniejszego (np. zaprowadzenie auta do warsztatu koniecznie teraz i natychmiast), albo będziesz komuś koniecznie niezbędny dokładnie teraz, zawsze będzie coś…

A Ty ? A Ty pamiętaj że im bardziej chcesz się zmienić na lepsze, im większy postęp chcesz zrobić tym ten opór będzie większy.

Więc Ty co?

Więc Ty podejmij decyzję i użyj całej swojej determinacji żeby w niej wytrwać i dopiąć swego. A potem kiedy już zdobędziesz tę „górę” zobaczysz że zaraz za nią jest kolejna jeszcze większa, za to Ty jesteś już wyżej.

  • SHARE: